Mówi się ze są takie dni, gdzie różne dziwy wychodzą na świat, by straszyć i na cukierki polować.
I te dni właśnie nastały, po krainach Sosarii, takie dziwne istoty krążyć poczęły…

Od dziś na świecie możecie spotkać różne stworzenia w niecodziennych kolorach.
To co w brzuchach chowają zbierajcie, do specjalnych skrzyń w podpisanych pojemnikach składajcie i na nagrody wymieniajcie.

Pierwsza partia zwierząt już krąży po świecie, kolejna dziś w godzinach wieczornych przybędzie a ostatnia w sobotę.

Skrzynie do których należy składać statuetki znajdą się w zamieszkałych miastach, w okolicach banku.

Czas na oddanie statuetek mija 2 listopada o godzinie 20, powodzenia w poszukiwaniach!

Dodatkowe informacje możliwe na forum w odpowiednim temacie.

Aqe

Szanowni posiadacze wszystkich ras innych niż człowiek. W tej ogólnej wiadomości chciałbym zwrócić się do was z apelem. Każdy z was powinien posiadać kompletną kartę postaci, mam tu na myśli zarówno opis jak i koncepcje. Wybór rasy wiąże się zarówno z korzyściami takimi jak emoty, kolor skóry rasowe miasta itd. Jednak zobowiązuje was to również do trzymania się pewnych zasad i odgrywania swej postaci w pewien określony sposób. Wiadomo, każda postać jest inna, unikalna jednak panują pewne standardy których należy się trzymać. Osoby nie potrafiące odgrywać należycie swej rasy będą upominane a w przypadku braku poprawy lub bardzo rażących zachowań nie pasujących do kanonu danej rasy mogą być jej pozbawiani bez możliwości wybrania nowej.

mart

Zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 23.10.2016 (niedziela) o godzinie 20:00 na turniej PvP 2 vs 2.

Każda osoba mile widziana. Udział w zabawie nie nadaje statusu gracza PvP.

Gdzie: specjalnie przygotowana arena
Zbiórka: portale w pobliżu miasta
Wpisowe: 10 tysięcy od osoby, drużynowo 20 tysięcy
Przedmioty: Dowolne
Nagrody: Będą
Zapisy: Można zapisywać się u Aqe od dziś do niedzieli 23 października godziny 19:30, widownia do 19:45

Dokładny opis i zasady dostępne są na naszym forum w odpowiednim temacie

 

Kolejny wstrząs targnął ziemią. Ze stropu posypał się pył i kurz. Kilka spośród palących się w pomieszczeniu świec zgasło. Płomienie reszty drżały niespokojnie. Starzec westchnął tylko nerwowo i rozejrzał wokół upewniając, czy tym razem trzęsienie nie spowodowało czegoś groźniejszego. Gdy wszystko uspokoiło się, zawołał do starszego mężczyzny, który studiował księgę przy sąsiednim stoliku.
-Tarcimusie! To na nic. Same księgi tu nie wystarczą! Huragany, trzęsienia… trudno tu szukać racjonalnych wytłumaczeń. Musimy… musimy przejść do planu „B”.
-Mój drogi uczniu, wierz mi, łudziłem się, że anomalie skończą się równie nagle, jak się pojawiły. Ale masz racje. Musimy użyć wielkiego teleskopu. Dzięki niemu łatwiej pójdzie nam czytanie nieba, a to powinno ułatwić poszukiwanie odpowiedzi…

 

Obok wielkiego teleskopu na opustoszałej wyspie Moonglow pojawiły się namioty uczonych. Będą oni starali się dojść przyczyn anomalii które nękają świat od kilku tygodni.

cs6bufq

Astrologowie zajmą się studiowaniem mapy nieba za pomocą największego i najdokładniejszego teleskopu jaki istnieje. W miastach pojawiły się plakaty ostrzegające o atakach smoków.  Niebawem grupa uczonych powinna rzucić nieco więcej światła na obecną sytuacje…

W imieniu Amelii Selakov – Organizatora, zapraszamy wszystkich serdecznie na Mały Turniej Szachowy, który odbędzie się 9 października (niedziela) o godz 19:00 w karczmie Cove.

Jest to wyjątkowa okazja by zmierzyć się z największymi strategami naszego świata, dokopać LoA, Chaosowi czy legendarnemu Orderowi (bo dawno nikt ich nie widział).

  • Wpisowe: 100 tysięcy w zlocie
  • Wymagania: co najmniej trzech uczestników
  • Nagroda: Za pierwsze miejsce – 1 milion w zlocie.

Więcej informacji znaleźć można na forum w odpowiednim dziale.

W przerwie od ostatnich kataklizmów nieco bardziej optymistycznych wieści!

Osadę Aurin zajęli zamorscy kupcy znani wszystkim z organizowania Jadeitowych Aukcji.

acbzjva

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do Jadeitowej Osady Aurin.

mart

 

Laaawinaaaaa! Ucieeeeekaaaać! Laaaawinaaa! – Mężczyzna krzyczał ile sił w płucach uciekając przed kamieniami i głazami toczącymi się po górskim zboczu. Spadające fragmenty skał wzniecały tumany kurzu i piachu które znacznie utrudniały poruszanie się. Mężczyzna zakończył szaleńczy bieg rzucając się szczupakiem z przesmyku na łąkę. Lawina skończyła się równie gwałtownie jak i zaczęła. Pył i pach zaczynały powoli opadać.
Udało się, na bogów udało! – Zmęczony, pobijany jednak żyw zaczął płakać ze szczęścia. Spojrzał za siebie. Górski szlak był całkowicie zasypany. Nieprzejezdny. Chwile później ziemią targnął kolejny wstrząs.

qouunqv

 

Od paru dni po miastach krążą szaleńcy zapowiadający koniec świata… czy to może być prawda?

 

– I tak skończył próżny człek, który sam siebie tytułował Największym. – Staruszka skończyła snuć opowieść, a dzieci, które siedziały wokół niej, jakby wybudziły się z transu.
– Jeeeej… Babciu, czy to wydarzyło się naprawdę? – spytała dziewczynka, bawiąc się warkoczykami.
– Zjadła go jego własna chimera! Babciu, czy mogę mieć chimerę? Chociaż taką malutką!
– Babciu! Babciu! Opowiedz coś jeszcze – zapiszczał najmłodszy chłopiec.
– Taaaaak, opowiedz, opowiedz – zawtórowały mu inne dziatki.
Stara kobieta o bardzo serdecznej twarzy i siwiuteńkich włosach, upiętych w kok, sięgnęła po drwa i dorzuciła je do kominka. Ogień zaczął łapczywie nadgryzać je płomieniami, niczym pies, któremu rzucono kość. Po chwili w izbie zrobiło się nieco jaśniej.
– Tę historię opowiedziała mi moja babcia, gdy ja sama byłam jeszcze dzieckiem. Wydarzyło się to wiele, wiele lat temu, gdy kontynent wyglądał inaczej. Tam, gdzie dziś jest wielka pustynia, znajdowały się bagna – a nasza stolica była małą, uroczą osadą. Świat rozdzierała wtedy wojna. Ale nie była to zwykła wojna, o jakiej myślicie. Była to Wojna Bogów – starowinka splotła sękate palce obu dłoni, wpatrując się w drgające płomienie.
 – Zaczęła się gwałtownie i niespodziewanie – cichym głosem ciągnęła dalej – Do części bogów, którzy wtedy istnieli, modlimy się do dziś. Jednak pozostali zginęli z rąk innych bogów, a nawet śmiertelników. – Dzieci wpatrywały się w babcię, jakby ona sama była dla nich boginią. Na ich twarzach widać było zmieniające się emocje, jednak żadne z nich nie odezwało się nawet słówkiem. Gdy babcia bajała, wszyscy słuchali.
Continue reading

Znaki na niebie są niezwykle złowróżbne. Od kilku tygodni niemal każda konstelacja przepowiada nieszczęście. Co dziwniejsze Magowie również radzą zachować wyjątkową ostrożność przy rzucaniu zaklęć. Adeptom radzi się zaprzestać ćwiczeń nowych zaklęć a nawet arcymistrzom rozwagę i umiar przy korzystaniu z tych najpotężniejszych i skomplikowanych. Równowaga magii zdaje się być zachwiana.