Wystawa kwiatów w Cove

W imieniu Władź miasta Cove, pragniemy wszystkich zaprosić na wystawę kwiatów. Więcej dowiecie się poniżej.

Read More »

Kolejna paczka zmian

Miasta

 • Podczas płacenia czekiem cena towaru nie jest już zwiększana, jeśli vendor nie figuruje na liście możliwych do postawienia przez władcę miasta.
 • Strefy chronione przed magiczna teleportacja zostały zaktualizowane.

PvM

 • Ponownie można pozyskać ubrania drowów upadłego domu, klanu czarnobrodych oraz ludzi cienia.
 • Osłabione zostały trolle: grzmociciel, łowca głow oraz berseker.
 • Kilka drobnych poprawek w potworach (np. ze skalnego golema wytniemy granit, zamiast surowych żeberek).
 • Zmienione zostały punkty naliczające się do tytułu pogromcy demonów (teraz silniejsze npc’e będą dawać więcej).
 • Szansa na drop artefaktu przez Wysłannika Asmodaya została przywrócona.
 • Spawn w Magincji ponownie funkcjonuje.

Przywołańce

Sprowokowanie (skillem prowokacja) najpotężniejszych stworzeń przywołanych (demona, kościanego smoka, mistycznego lisa, ducha lasu, żywiołaka krwi) będzie trudniejsze i wymagało wsparcia magicznego przedmiotu do umiejętności.

Zmiana została cofnięta (progi wróciły do starego poziomu).

sin i mae

Nowości

Oswajanie

Kelpie uczy się nowych czarów (rój pszczół dalej pozostaje na liście jego zaklęć). Zostaje pierwszym stworzeniem zdolnym uzdrawiać swoich towarzyszy za pomocą Siły Życia.

Rankingi

Dostępne są 2 nowe rankingi ( http://www.dm-uo.pl/rankingi/ ):

 1. „Najbardziej utytułowani” - ranking osób z największą ilością dostępnych tytułów w .tytuly .
 2. „Najwięcej użytych kul mocy” – jak widać, pierwszym użytkownikiem kuli mocy został Seylu Yuki.

mae

Zaraza Opanowana!

Choć wszystko zapowiadało się na klęskę władczyni Sinthia zdobyła antidotum dla swego miasta. Zaskoczeni acz uradowaniu uzdrowiciele po przebadaniu mieszkańców ogłaszają koniec kwarantanny. Miasto wracza do normalnego i spokojnego życia po minionych trudach. Niektórych w prawdzie zastanawiało pojawianie się w mieście tajemniczych postaci, jednak znikły one razem z zarazą.

mart

Nowy SpecLoot

Niewielka wróżka truchlała w obawie przed konsekwencjami swojego śmiałego uczynku. Choć wydostała się już z ciasnego lochu na powierzchnie, wcale nie czuła się bezpieczna. Ani odrobinę.
Potężna królowa wróżek Tilisi ma wiele pomocnic na swe wezwanie, lecz jej upadek nie zapewnia lojalności wśród poddanych. Jej najważniejsza posłanka także zdawała sobie sprawę z konsekwencji upadku swej pani. Spowodowało to śmiały ruch w postaci kradzieży najcenniejszej kuli mocy i ucieczkę na powierzchnie.
Jednak… cóż dalej? Obawa przed byciem schwytana razem z drogocenna kula jest tak silna, ze uciekinierka chętnie oddałaby skarb komukolwiek za choćby odrobinę złota…

skillball

Read More »

Zaraza nabiera na sile

W mieście Cove zaraza dotknęła już niemal wszystkich mieszkańców, zarażeni w pewnym stadium choroby przemieniają się w podobne do zombie bezrozumne istoty pragnące które w opętańczym szale atakują każdą napotkaną zdrową istotę. Jednak to nie jest najgorsze, przemienieni którzy nie zostaną wyeliminowani i spaleni, stają się źródłem kolejnego stadium zarazy, w mieście pojawiają się kokony w których zarażeni mutują w coraz silniejsze i bardziej wytrzymałe istoty. Jednocześnie ich kokony wydzielają cuchnącą lepką maź która rozprzestrzenia się po terenie miasta. Odważniejsi mieszkańcy stają jednak na wysokości zadania, ogniem i mieczem plenią zarazę.

mart

Uzdrawianie i Obrona

Usunięte zostały mechaniczne utrudnienia stacjonarnego treningu obrony i uzdrawiania. Trening tych umiejętności na terenie zamieszkałego miasta jest jednak niemożliwy (czyli na terenie miast jak Moonglow lub Papua nie ma żadnych utrudnień).

mae

Zmiany i poprawa bugów

Nowe postacie

 • Nie można już wybrać usuniętych miast jako lokacje startowe.

Pakiet startowy dla nowych postaci został mocno powiększony. Zawiera teraz:

 • 50 jabłek (było 5),
 • 70 chleba czosnkowego (było 5),
 • 15 kanapek z serem (było 5),
 • 15 cebuli (było 5),
 • 50000 gp dla pierwszej postaci na koncie, 25000 gp dla kolejnych postaci na koncie (było 8000 gp)
 • pochodnia, świeczka, nóż, worek

Klasy magiczne

 • Portale klas magicznych mają już poprawioną animację. Nie powinna ona wiecznie wychodzić z powierzchni.

Tytuły

 • Wszyscy, którzy nie posiadali „pustego tytułu”, powinni go otrzymać i zobaczyć na liście po wpisaniu .tytuly. Tym samym żegnamy się z nieistniejącą już toplistą.

Personalizacja u klas magicznych

 • Postać, której wiek nie jest większy niż 21 lat, nie musi personalizować przedmiotów, jakie są niezbędne do czarowania (księga magii, worek szamana itd.). Będzie to musiała jednak zrobić później.

Gotowanie

 • Gulasz ma poprawiony komunikat o składnikach

mae

Choroba nie ustępuje!

Choć uzdrowiciele robią co mogą choroba rozprzestrzenia się bezlitośnie. Coraz większa liczba obywateli cierpi na te same objawy. Najgorzej jednak jest z pierwszymi których dotknęła tajemnicza choroba. Początkowe objawy to nie koniec, po kilku dniach na ciele chorych zaczęły pojawiać się paskudne wrzody ropnie, skóra nabrała wielce niezdrowego koloru a sami chorzy złożeni są niezwykle wysoką gorączką. Sytuacja w mieście powoli zaczyna robić się krytyczna…

mart

Epidemia?

Tej nocy na niebie prawie nie było gwiazd. Wiał spokojny wiatr a z nieba spadały płatki śniegu. Zakapturzony mężczyzna wysiadł z łodzi przewoźnika w porcie miasta Cove. Wciągnął głęboko powietrze w płuca i ruszył przed siebie. Zatrzymał się tuż przy brzegu, odpieczętował niewielką buteleczkę i wylał jej zawartość do wody. Zmarznięta strażniczka zwróciła na niego uwagę:
-Hej, Ty tam! Co tam robisz?
-Żaba zimą, widziałaś? Lubię Żabki. – Mężczyzna uśmiechnął się delikatnie odsłaniając białe zęby. Kobieta machnęła dłonią i owinęła się szczelniej płaszczem. Mężczyzna tymczasem ruszył w dalszą drogę a śnieg skrzypiał mu pod butami. Zatrzymał się jeszcze dwukrotnie, przy fontannie i studni. W obu miejscach zachował się tak samo, jednak nikt więcej nie zwrócił na niego uwagi…

***

Minęło kilka dni a w mieście pojawili się pierwsi chorzy. Choć przybyło kilku wędrownych uzdrowicieli by wspomóc miejscowego znachora, wszelkie trudy nadal pozostają bezowocne. Żaden z uzdrowicieli nie jest w stanie nawet rozpoznać choroby, jednogłośnie orzekli, że to coś zupełnie nowego z czym żaden człowiek nie miał wcześniej do czynienia. Pierwsze objawy to gorączka i dreszcze, następnie pojawiają się wymioty i krwawa biegunka. Pozostaje mieć nadzieje, że choroba nie będzie rozprzestrzeniała się dalej.

mart